Czym skorupka za młodu

Naszym celem jest zminimalizowanie stresu jaki towarzyszy wizytom u stomatologa, przykre doświadczenia na pierwszej wizycie mogą skutkować lękiem w wieku dorosłym, wiemy jak ważne jest umiejętne postępowanie stomatologa z dzieckiem dlatego zapraszamy na cykliczne drzwi otwarte dla dzieci i rodziców.

Tworzymy pozytywne skojarzenia, rozładowujemy napięcie i stres. Pierwsze wizyty poświęcamy na zapoznanie się małego pacjenta z gabinetem, gdzie poznaje jego wyposażenie, pokazujemy mu w powiększeniu jego ząbki i pozwalamy mu oswoić się z nowym miejscem.

Jeżeli okaże się, że konieczne jest leczenie, przed zabiegiem mały pacjent ma możliwość wybrania koloru plomby dzięki wypełnieniom Twinky Star. Po wizycie dziecko otrzymuje nagrodę, która zachęca do dalszej współpracy z lekarzem.

Czas jaki upływa przed samym wejściem do gabinetu staramy się umilać kącikiem zabaw, gdzie dzieci mogą skorzystać z kolorowanek, zabawek jak również pobawić się modelem buzi i chwilę poczuć jak prawdziwy dentysta.

Nie prawdą jest, że zębów mlecznych się nie leczy, bo „i tak wypadną”. Zachowanie zdrowych zębów mlecznych ma kolosalne znaczenie w rozwoju uzębienia. Zęby które wypadają lub są usunięte za wcześnie mogą powodować zaburzenia w prawidłowym rozwoju i wzroście kości, powodując także brak miejsca dla zębów stałych. Dzięki systematycznym przeglądom u małych dzieci, potrafimy diagnozować i eliminować ewentualne problemy już na samym początku.

Pamiętaj, że: dysponujemy najnowocześniejszym, specjalistycznym sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą lekarzy po to, by leczyć Twoje dziecko bezboleśnie i bezstresowo.

Przeprowadzamy wizyty szkoleniowe w przedszkolach i punktach opieki, a nasi lekarze brali udział w profilaktycznych badaniach organizowanych przez miasto Wrocław.

lek. dent. Aleksandra Czapska-Janczura, CEO

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wydziału lekarsko-dentystycznego (2007). Założycielka Magii Uśmiechu. Pracuje zawodowo od ukończenia studiów, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Aktywnie propaguje profilaktykę wśród dzieci biorąc udział w programach organizowanych przez miasto Wrocław, dzięki którym dzieci już na etapie przedszkolnym poznają prawidłowe zasady higieny jamy ustnej. Ceni sobie dobry kontakt z pacjentem, posiada duøe doświadczenie w pracy z dziećmi, wszystkich pacjentów obdarza troską, zachowując pełen profesjonalizm. Kochająca żona i mama Mikołaja, każdą wolną chwilę spędza aktywnie z rodziną.