Profilaktyka

Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej jest najlepszym sposobem na zapobieganie próchnicy oraz innym przykrym dolegliwościom. Niedostateczna dbałość o zęby może być przyczyną m.in. stanów zapalnych dziąseł, paradontozy oraz nadwrażliwości szyjek zębowych.

W ramach profilaktyki przeprowadzamy pełny przegląd uzębienia, pokażemy jak właściwie chronić zęby oraz na które obszary powinni Państwo zwrócić szczególną uwagę.

Dodatkowo oferujemy zabiegi:

 • - scaling i piaskowanie - redukują przyczyny rozwoju bakterii i występowania nieprzyjemnego zapachu
 • - lakierowanie zębów stałych
 • - fluoryzację
 • - lakowanie

Stomatologia zachowawcza

W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy leczenie próchnicy oraz przywrócenie fizjologicznych funkcji zęba. Wypełnianie ubytków materiałami kompozytowymi najnowszej generacji ,odbudowa złamanych zębów, rekonstrukcje zębów na włóknie szklanym. Z każdym pacjentem ustalamy indywidualny plan leczenia, dostosowany do jego potrzeb. Używamy sprzętu i materiałów najwyższej jakości co w połączeniu z doświadczeniem sprawia, że wypełnienia są trwałe, szczelne i idealnie dopasowane do tkanek zęba. Dzięki najwyższej klasy znieczuleniom możemy zagwarantować komfortowe leczenie bez bólu.

Stomatologia dziecięca

Naszym celem jest zminimalizowanie stresu jaki towarzyszy wizytom u stomatologa, przykre doświadczenia na pierwszej wizycie mogą skutkować lękiem w wieku dorosłym, wiemy jak ważne jest umiejętne postępowanie stomatologa z dzieckiem dlatego raz w miesiącu zapraszamy na dni otwarte dla dzieci i rodziców. Tworzymy pozytywne skojarzenia, rozładowujemy napięcie i stres. Pierwsze wizyty poświęcamy na zapoznanie się małego pacjenta z gabinetem, gdzie poznaje jego wyposażenie, pokazujemy mu w powiększeniu jego ząbki i pozwalamy mu oswoić się z nowym miejscem. Jeżeli okaże się, że konieczne jest leczenie, przed zabiegiem mały pacjent ma możliwość wybrania koloru plomby dzięki wypełnieniom Twinky Star. Po wizycie dziecko otrzymuje nagrodę, która zachęca do dalszej współpracy z lekarzem. Czas jaki upływa przed samym wejściem do gabinetu staramy się umilać kącikiem zabaw, gdzie dzieci mogą skorzystać z kolorowanek, zabawek jak również pobawić się modelem buzi i chwilę poczuć jak prawdziwy dentysta.

Nie prawdą jest, że zębów mlecznych się nie leczy, bo „i tak wypadną”. Zachowanie zdrowych zębów mlecznych ma kolosalne znaczenie w rozwoju uzębienia. Zęby które wypadają lub są usunięte za wcześnie mogą powodować zaburzenia w prawidłowym rozwoju i wzroście kości, powodując także brak miejsca dla zębów stałych. Dzięki systematycznym przeglądom u małych dzieci, potrafimy diagnozować i eliminować ewentualne problemy już na samym początku. Pamiętaj, że: dysponujemy najnowocześniejszym, specjalistycznym sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą lekarzy po to, by leczyć Twoje dziecko bezboleśnie i bezstresowo. Przeprowadzamy wizyty szkoleniowe w przedszkolach i punktach opieki, a nasi lekarze brali udział w profilaktycznych badaniach organizowanych przez miasto Wrocław.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy. Ma to duży wpływ na samopoczucie pacjenta. Ładne zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech, ułatwia kontakt z ludźmi i dodaje pewności siebie.

Proponujemy Państwu zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej:

 • - wybielanie zębów żywych
 • - wybielanie zębów martwych
 • - korekta kształtu materiałem kompozytowym
 • - licówki ceramiczne oraz korony pełnoceramiczne
 • - wypełnienie ubytków niepróchnicowego pochodzenia

Protetyka

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Gdy doszło do utraty zębów lub chcemy zmienić kształt i wygląd zębów z licznymi wypełnieniami, nowoczesna protetyka stomatologiczna zapewnia kompleksowe rozwiązania. Zadbamy zarówno o estetyke prac protetycznych oraz ich funkcjonalność.

Oferujemy Państwu wykonanie następujących prac protetycznych:

 • - protezy całkowite akrylowe
 • - protezy częściowe (4-8 zębów)
 • - mikroprotezy(1-4 zęby)
 • - protezy szkieletowe
 • - szynoprotezy
 • - korony i mosty porcelanowe
  • - korony pełnoceramiczne
  • - wkłady koronowo-korzeniowe metalowe i z włókna szklanego

Leczenie kobiet w ciąży.

Szczególną troską obejmujemy kobiety w ciąży. Jest to okres , w którym należy zwrócić uwagę na zdrowie jamy ustnej ponieważ może to wpływać na stan całego organizmu. Obecnie lekarze ginekolodzy zalecają kobietom w ciąży regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym. Istotne jest wyeliminowanie wszelkich stanów zapalnych i źródeł bakterii.

Dysponujemy znieczuleniami, które można bezpiecznie stosować u ciężarnych, dzięki temu leczenie w naszym gabinecie jest bezbolesne i bezstresowe.

lek. dent. Aleksandra Czapska-Janczura, CEO

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wydziału lekarsko-dentystycznego (2007). Założycielka Magii Uśmiechu. Pracuje zawodowo od ukończenia studiów, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Aktywnie propaguje profilaktykę wśród dzieci biorąc udział w programach organizowanych przez miasto Wrocław, dzięki którym dzieci już na etapie przedszkolnym poznają prawidłowe zasady higieny jamy ustnej. Ceni sobie dobry kontakt z pacjentem, posiada duøe doświadczenie w pracy z dziećmi, wszystkich pacjentów obdarza troską, zachowując pełen profesjonalizm. Kochająca żona i mama Mikołaja, każdą wolną chwilę spędza aktywnie z rodziną.